لطفاً منتظر بمانید...
امروزه خرید و فروش موبایل ، تبلت و لپتاپ بروزترین مساله در هر برهه‌ ای از زمان و در هر نقطه‌ ای از دنیاست چرا که هر روز و هر ساعت تغییرات جدیدی در دنیای فناوری و ارتباطات به وجود میاد و گجتهای جدیدی به بازار وارد می‌ شه اما بدون شک امروزه بیشتر کاربران به هنگام خریدشان ، معمولا سر دو راهی قرار می‌ گیرند گزینه مورد نظر خودشون رو با پوشش کدوم گارانتی یا کدوم بیمه خریداری کنن ؟ اصلا گارانتی و بیمه چه سرویس‌ ها و خدماتی رو ارائه میدن؟
همون طور که گفتیم علاوه بر دشواری های انتخاب مدل و برند مناسب با توجه به تنوع بسیار موبایل ، تبلت و لپتاپ ها تو این حوزه، مشتریان ایرانی باید با مشکلات عدیده دیگه ای هم دست و پنجه نرم کنند که از جمله این مسایل بازار داغ قاچاق ، انتخاب گارانتی مطمئن و بی‌ اعتمادی به قیمت‌ هایی که تو هر مغازه‌ ای متفاوت هست.
برخی از قوانین و شرایط گارانتی در ایران عبارت است از ارائه 18 ماه خدمات رایگان برای موبایل ، تبلت و لپتاپ ها و تعویض در صورت غیرقابل تعمیر بودن اما فراموش نکنین که ضمانت نامه در شرایط زیر از درجه اعتبار ساقط می‌ شه:
- استفاده، نگهداری و آزمایش ناصحیح و هرگونه تغییر و خارج ساختن دستگاه از شکل عادی
- خرابی در اثر استفاده از هرگونه باتری و لوازم جانبی متفرقه و تایید نشده از سوی شرکت
- اقدام به سرویس و یا هرگونه تعمیر در محصول توسط افراد غیر مجاز
- ضربه‌ خوردگی و هرگونه تماس با مایعات و رطوبت
- تغییر با دستکاری شماره سریال دستگاه یا IMEI در کارت گارانتی و یا در دستگاه
- نصب هرگونه نرم‌ افزار و برنامه غیرمجاز
از طرفی بد نیست بدونین که هر شی فیزیکی، دستگاه، ماشین آلات و یا تجهیزات الکترونیکی قابلیت بیمه شدن دارند اما تفاوت بیمه و گارانتی چیست؟
بدون شک يكی از نگرانی های خريداران ، خدمات پس از فروش و هزينه سنگين تعويض قطعات غير گارانتی هست و به همين دليل برای تضمين هزينه های تعمير ، چند وقتیست که مسئله كارت بيمه برای اون تعريف شده؛ در واقع گواهی بیمه ، مکمل گارانتی بوده و با طرح های مختلف خودش هزینه انجام تعمیرات و یا جایگزین کردن موبایل ، تبلت و لپتاپ شما رو در صورت وقوع حوادث زیر در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت جبران می کنه:
- سرقت
- شکست و ضربه فیزیکی
- آب خوردگی و نفوذ مایعات
- نوسان ولتاژ برق
- آتش سوزی
- سیل، زلزله و طوفان
با این اوصاف می تونیم ادعا کنیم که گارانتی خطراتی از قبیل عدم کارکرد صحیح دستگاه ، دستمزد تعمیرات آن و نصب رو شامل می شه ولی این درحالیه که پوشش بیمه تجهیزات الکترونیکی ، خطراتی که هنگام حمل و نقل، تصادف، نوسانات برق، آتش سوزی، صاعقه، ضربه و شکستگی، حوداث طبیعی ، سرقت و یا خرابی ناشی از استفاده نادرست کاربر از دستگاه رو شامل می شه و بنابراین طیف خطرات تحت پوشش در بیمه جدای از گارانتی بوده و داشتن اون مزیت های خاص خودش و بیشتری رو داره.
سرویس "بیمه من 24" گواهی بیمه تجهیزات الکترونیکی شرکت بیمه سامان که توسط پارس رسانه در سراسر کشور عرضه می گردد که مکمل گارانتی دستگاه شما بوده و هزینه انجام تعمیرات و یا جایگزین کردن آن را در صورت وقوع حوادث ذکر شده در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت تحت شرایط فوق جبران می کند.
سرویس " بیمه من ۲۴" با پشتیبانی فنی پارس رسانه
انجام تعمیرات و پشتیبانی فنی دستگاه های تحت پوشش این گواهی بیمه نامه توسط مرکز خدمات فنی پارس رسانه صورت می پذیرد که با بهره مندی از دانش و تجربه متخصصین خود،بهترین کیفیت تعمیرات را با استفاده از قطعات اصلی و کوتاه ترین زمان ممکن به دستگاه های تحت پوشش عرضه می دارد..
پس اگر می خواهید با آرامش خیال و بدون نگرانی از وسایل دیجیتال خود لذت ببرید ، کافی است یک بیمه نامه تجهیزات الکترونیکی برای لپ تاپ ، گوشی موبایل و یا تبلت خود تهیه نمائید .

تلفن های تماس ( روزهای کاری از 10 الی 15 ) : 02166988573 - 02166988576